W Ciechanowie odbył się Orszak Trzech Króli

Zredagował(a) on 7 stycznia 2026

W Ciechanowie odbył się Orszak Trzech Króli pod hasłem ,,Nadzieją się cieszą”. W organizację orszaku zaangażowały się wszystkie ciechanowskie parafie, samorządy oraz organizacje pozarządowe. Ulicami Ciechanowa przejechali trzej królowie na koniach, a za nimi w koronach i ze śpiewem na ustach przeszli mieszkańcy miasta. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w ciechanowskiej farze. O orszaku mówi Olga Zmudczyńska-Pabich, zastępca prezydenta Ciechanowa.

Na scenie, która znajdowała się pod Farską Górą rozbrzmiewały kolędy. Po skończonym orszaku trzej królowie oddali pokłon Świętej Rodzinie. O uroczystościach mówi ks. Bartosz Rogowicz, wikariusz z Parafii św. Tekli w Ciechanowie.

Uczestnicy orszaku mieli okazję zjeść grochówkę i pieczonego dzika oraz napić się ciepłej herbaty. Jak orszak podobał się mieszkańcom Ciechanowa? Mówi jeden z uczestników.

Najmłodsi mogli spotkać się ze Świętym Mikołajem, a także zobaczyć alpaki, które brały udział w orszaku.


KRDP Ciechanów

Radio KRDP Ciechanów

Current track

Title

Artist

Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci najlepszą możliwą wygodę użytkowania. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i spełniają takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię, gdy wracasz na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.