W gminie Glinojeck obchodzony był Dzień Sołtysa
Zredagował(a) Barbara Tokarska on 12 marca 2026
W gminie Glinojeck, 11 marca odbył się Dzień Sołtysa. Podczas spotkania w Urządzie Miasta i Gminy, burmistrz Łukasz Kapczyński przedstawił prezentację, w której omówił zadania zrealizowane w 2025 roku w poszczególnych sołectwach w ramach Funduszu Sołeckiego. Była to dobra okazja do podsumowania wspólnych działań oraz pokazania, jak wiele udało się zrobić dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności.
W trakcie wydarzenia odbyło się również szkolenie pt. „Odporność gminy i sołectwa na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa”, które przybliżyło uczestnikom ważne kwestie związane z bezpieczeństwem i przygotowaniem na sytuacje kryzysowe.
Z okazji Dnia Sołtysa, włodarz złożył wszystkim Sołtysom życzenia – zdrowia, wytrwałości, satysfakcji z pracy na rzecz mieszkańców oraz wielu sukcesów w realizacji kolejnych inicjatyw dla swoich sołectw.
Foto: UMiG w Glinojecku