W Nowym Mieście powstanie miejsce schronienia mieszkańców

Zredagował(a) on 4 grudnia 2025

Miasta i Gminy Nowe Miasto nie stać na budowę schronu, ale powstanie miejsce schronienia mieszkańców. Będą to garaże podziemne w planowanym Bloku Spółki SIM półn. Mazowsza – powiedział w audycji Gość Dnia burmistrz Sławomir Zalewski.

Burmistrz chciałby, aby miejsca schronienia powstały też w mniejszych miejscowościch.

Przykładem, zdaniem burmistrza, mogą być państwa skandynawskie, które inwestują w schrony od lat 50-tych XX w.

W ramach realizacji zadań związanych z ochroną ludności, Urząd Miasta i Gminy Nowe Miasto zorganizował w październiku i listopadzie br. cykl 7 bezpłatnych, praktycznych szkoleń z udzielania Pierwszej Pomocy. Także OSP otrzymuje wsparcie. W Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego Poświętne przekazano dotacje dla OSP na realizację zadania publicznego w zakresie ratownictwa i ochrony ludności pn.: “Wyposażenie w sprzęt ratowniczo-gaśniczy, umundurowanie bojowe i sprzęt teleinformatyczny dla Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz na wsparcie działalności Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenów wiejskich”.

Dofinansowanie otrzymała jednostka OSP KSRG Latonice, w kwocie 7 tys. zł oraz gratulacje m.in. z rąk wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Adama Nowaka, które odebrali dh Krystian Dylewski oraz dh Cezary Sobczynski wraz z Sławomirem Zalewskim burmistrzem Miasta i Gminy Nowe Miasto.

Foto: UMiG Nowe Miasto


KRDP Ciechanów

Radio KRDP Ciechanów

Current track

Title

Artist

Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci najlepszą możliwą wygodę użytkowania. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i spełniają takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię, gdy wracasz na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.