W Płocku, od 2 lat, działa elektrownia wodna Orlenu. Hydroelektrownia przekształca i oczyszcza scieki zamieniając je na energię elektryczną.
Jak przekonuje dr hab Arkadiusz Kamiński, dyrektor wykonawczy ds. środowiska w Orlenie, to inwestycja, która wpisuje się w strategię ORLEN 2035.
Jak przekonują w koncernie, praca hydroelektrowni nie przynosi żadnych negatywnych skuków dla środowiska, a obiekt wykorzystuje naturalny spadek wody zamianiając ją w czystą energię.
W koncernie przekonują, że działaniu hydroelektrowni nie przeszkadzają niskie temperatury ani wachania stanów Wisły. Pracuje ona całym rokiem.

