Ważna informacja dla mieszkańców gminy Sońsk. 1 stycznia 2026 r. ruszył system e-doręczeń. Z końcem ubiegłego roku, zakończył się okres przejściowy dotyczący stosowania e-Doręczeń w kontaktach między podmiotami niepublicznymi a instytucjami publicznymi i stał się podstawowym sposobem elektronicznego doręczania pism urzędowych – powiedział nam wójt Jarosław Muchowski.
Tym samym przesyłanie korespondencji przez osobę fizyczną lub podmiot niepubliczny za pośrednictwem ePUAP do Urzędu Gminy Sońsk nie będzie już uznawane za równoważne z doręczeniem przez publiczną usługę rejestrowanego doręczenia elektronicznego.
Kolejną nową formą kontaktów z mieszkańcami jest nowy system komunikacji SMS. Dlaczego został wprowadzony? O tym wójt Jarosław Muchowski.
A będą to:
informacje o sytuacjach kryzysowych i zagrożeniach dla zdrowia i życia
informacje o ważnych wydarzeniach i sprawach z życia gminy
komunikaty dotyczące poszczególnych sołectw.
Usługa jest bezpłatna dla dla mieszkańców gminy Sońsk.
Foto: UG Sońsk

