Za nami międzynarodowa konferencja nt. uzależnień

Zredagował(a) on 14 kwietnia 2025

Na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Ciechanowie, w piątek 11 kwietnia br. odbywała się Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona uzależnieniom. Wydarzenie otworzył rektor Uczelni dr Grzegorz Koc.

Warto przypomnieć, że pomysłodawcą konferencji była dr Janina Fetlińska, podkreślił rektor w rozmowie z KRDP.

 

Wykład inauguracyjny dotyczący uzależnień od mediów elektronicznych wygłosiła dr hab. Beata Krzywosz- Rynkiewicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Specjalista podkreśliła w rozmowie z Radiem, że zmieniły się rodzaje uzależnień.

Specjalista ds. uzależnień, podczas konferencji mówiła o nowych technologiach i ich wpływie na młodych.

Zdaniem dr Beaty Krzywosz- Rynkiewicz, ważna jest profilaktyka.

Tematem przewodnim konferencji było hasło: „Rodzina z problemem uzależnienia – od teorii do praktyki”.

Jakim problemem są uzależnienia wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych, zapytaliśmy uczestników konferencji.

Także specjaliści widzą problem.

W wydarzeniu wzięli udział nauczyciele, pedagodzy ze szkół półn. Mazowsza, którzy zajmują się pomocą dzieci i młodzieży.

W konferencji wzięli udział zdalnie naukowcy z Polski, Cypru, Włoch, Indii i z Brazylii.

Język konferencji: polski, angielski. Forma konferencji: hybrydowa.

Foto: KRDP


KRDP Ciechanów

Radio KRDP Ciechanów

Current track

Title

Artist

Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci najlepszą możliwą wygodę użytkowania. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i spełniają takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię, gdy wracasz na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.