Zatrzymany po kradzieży rozbójniczej w płockim markecie
Zredagował(a) Tomek Gorczyca on 23 stycznia 2026
Płoccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym z marketów na terenie miasta. 36-latek ukradł alkohol, a uciekając ze sklepu, użył przemocy wobec interweniującego pracownika ochrony.
Kilka godzin po zdarzeniu sprawcę zatrzymali funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego policyjny dozór oraz zakaz kontaktowania i zbliżania się do poszkodowanego pracownika ochrony.