Zespół „WARTO ŻYĆ” z Nowego Miasta wystąpił na VI Przeglądzie Artystycznym Twórczości Osób Starszych w Warszawie!
Zredagował(a) Barbara Tokarska on 19 listopada 2025
W jednym z warszawskich hoteli, 3 i 4 listopada 2025 roku, odbył się VI Przegląd Artystyczny Twórczości Osób Starszych. Organizatorem przeglądu było Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, a finansowego wsparcia udzielił Samorząd Województwa Mazowieckiego. Zgłosiło się 1800 osób. Z tej olbrzymiej rzeszy ludzi, specjalna komisja zakwalifikowała 350 osób – 24 zespoły seniorskie z całego Mazowsza.
Wśród zespołów, które otrzymały nominację znalazł się również zespół z Nowego Miasta – „WARTO ŻYĆ”, jedyny przedstawiciel powiatu płońskiego.
Głównym celem przeglądu jest promowanie talentów seniorów z całego województwa mazowieckiego, oraz umożliwienie prezentacji swoich umiejętności w kategoriach: taneczno–muzycznej i teatralno–poetycko–kabaretowej oraz rękodzieła.
Zespół „WARTO ŻYĆ” z ogromną energią i radością prezentował swoje umiejętności wokalne na tak dużej scenie. Wykonując trzy utwory: „Tango Młodości”, „Moja Peleryna” i „Stary do mnie się zalicał”. Zespół wzbudził zachwyt i aplauz bardzo licznej publiczności. Dowodząc, że to co robią niesie drugiemu człowiekowi radość i że warto nadal rozwijać pasje do śpiewania i muzykowania pod kierunkiem ich wspaniałego instruktora.
Gościem specjalnym tegorocznego przeglądu był aktor Artur Barciś, który zaprezentował seniorom swoje muzyczno-kabaretowe show.
Na zakończenie przeglądu występująca w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Anna Brzezińska, wraz z dyrektorem MCPS Aleksandrem Kornatowskim i kierownikiem artystycznym oraz dyrygentem chóru zespołu – „MAZOWSZE” – Mirosławem Ziomkiem wręczyli seniorom piękne dyplomy i przekazali gratulacje za aktywny udział w przeglądzie.
Nagrodę publiczności przyznaną przez uczestników przeglądu Otrzymał chór „VOX MAIORUM” z Płocka.
Źródło: UMiG Nowe Miasto