„Żyję zdrowo” – nowy ogólnopolski program edukacyjny Fundacji ORLEN
Zredagował(a) Tomek Gorczyca on 6 lutego 2026
Fundacja ORLEN uruchamia ogólnopolski program edukacyjny „Żyję zdrowo”, którego celem jest kształtowanie trwałych, prozdrowotnych nawyków wśród uczniów klas 4–8 szkół podstawowych. Po udanym pilotażu w Wielkopolsce inicjatywa została rozszerzona na szkoły w całej Polsce. Program jest bezpłatny, realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i objęty honorowym patronatem Minister Edukacji.
Projekt opiera się na pięciu filarach: aktywności fizycznej, zdrowym odżywianiu, higienie cyfrowej, emocjach i relacjach oraz redukcji stresu. Nauczyciele otrzymują gotowe scenariusze lekcji, materiały multimedialne i narzędzia do pracy z uczniami, a szkoły mogą uczestniczyć w ogólnopolskich inicjatywach, takich jak „Tydzień dla Zdrowia” czy finałowy „Festiwal dla Zdrowia”.
Program skierowany jest do wychowawców, nauczycieli świetlic oraz pedagogów prowadzących m.in. zajęcia z edukacji zdrowotnej, WF-u, biologii czy informatyki. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez stronę wzmacniajodpornosc.ceo.org.pl.