Żyję zdrowo – program edukacyjny Orlenu dla szkół. Także z Płocka!
Zredagował(a) Michał Siedlecki on 11 lutego 2026
Po udanym pilotażu w Wielkopolsce Fundacja ORLEN wraz z nowym semestrem szkolnym rusza z ogólnopolską inicjatywą edukacyjną, której celem jest kształtowanie trwałych, prozdrowotnych nawyków wśród uczniów pod nazwą „Żyję zdrowo”. Oferta skierowana jest do klas 4-8 szkół podstawowych z całej Polski.
Mówi Joanna Barbrich, Kierownik Obszaru programowego, Dział projektów Społecznych, Fundacja ORLEN
W pierwszej edycji programu “Żyję zdrowo” wzięło udział kilkadziesiąt szkół podstawowych z Wielkopolski. Natomiast teraz wraz z nowym semestrem szkolnym Fundacja ORLEN rozszerza program na całą Polskę.
Program pozwala szkołom, nauczycielom i uczniom włączyć się w ogólnopolskie wydarzenia i inicjatywy, takie jak: wirtualny “Tydzień dla Zdrowia”, podcast “Zdrowo nakręceni” i stacjonarny finał programu “Festiwal dla Zdrowia”.
Do programu można zapisać się poprzez stronę: www.wzmacniajodpornosc.ceo.org.pl