Żył w fatalnych warunkach! Strażnicy miejscy odebrali zaniedbanego psa
Zredagował(a) Michał Siedlecki on 3 lutego 2026
Strażnicy miejscy przeprowadzili interwencyjne odebranie zaniedbanego psa, którego właścicielka przetrzymywała
w fatalnych warunkach. Interwencja, którą zgłosił mieszkaniec, dotyczyła osiedla Radziwie w Płocku.
Na dworze kilkustopniowy mróz, a pies był uwiązany na krótkim i splątanym łańcuchu. Pies znajdował się w kojcu w którym były dwie budy. Żadna nie była ocieplona. Zamiast posłania i słomy leżał tam śnieg, bo buda nie miała połowy dachu.
Co gorsze, pies nie miał dostępu do wody i jedzenia. Zwierze było łagodne.
Właścicielka najpewniej nie zaszczepiła pupila, a 28-letnia kobieta nie posiadała książeczki szczepień. Nie potrafiła powiedzieć jak długo przebywał on w takich warunkach.
Pies został w trybie interwencyjnym w asyście strażników miejskich i policji zabrany do schroniska. Cała sprawa będzie miała ciąg dalszy prowadzony przez właściwe służby.
Foto. SM w Płocku