Przewóz osób pod kontrolą – nie obyło się bez kar

Zredagował(a) on 24 marca 2026

Mazowiecka policja przeprowadziła kolejną akcję kontroli kierowców służących do przewozu osób. Działania odbyły się 20 marca między innymi w Płock, ale również w Ostrołęce, Radomiu i Siedlcach.

W samym Płocku skontrolowano 20 pojazdów. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny aut, uprawnienia kierowców, ich trzeźwość oraz legalność wykonywanych przewozów.

W wyniku kontroli ujawniono 13 wykroczeń, a w dwóch przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne ze względu na zły stan techniczny pojazdów.

Akcja miała na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pasażerów oraz eliminowanie z ruchu niesprawnych pojazdów i nieodpowiedzialnych kierowców.

Funkcjonariusze przypominają, aby:

– podróżować zawsze z zapiętymi pasami bezpieczeństwa,

– upewnić się, że kierowca posiada wymagane uprawnienia i dokumenty,

– zwracać uwagę na stan techniczny pojazdu przed rozpoczęciem podróży,

– unikać korzystania z przewozu, co do którego istnieją wątpliwości co do legalności usługi,

– informować bliskich o planowanej trasie i przewidywanym czasie przyjazdu,

– w przypadku niepokojących sytuacji natychmiast kontaktować się z numerem alarmowym 112.

(foto: KMP Płock)


KRDP Ciechanów

Radio KRDP Ciechanów

Current track

Title

Artist

Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci najlepszą możliwą wygodę użytkowania. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i spełniają takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię, gdy wracasz na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.