Przewóz osób pod kontrolą – nie obyło się bez kar
Zredagował(a) Michał Sporczyk on 24 marca 2026
Mazowiecka policja przeprowadziła kolejną akcję kontroli kierowców służących do przewozu osób. Działania odbyły się 20 marca między innymi w Płock, ale również w Ostrołęce, Radomiu i Siedlcach.
W samym Płocku skontrolowano 20 pojazdów. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny aut, uprawnienia kierowców, ich trzeźwość oraz legalność wykonywanych przewozów.
W wyniku kontroli ujawniono 13 wykroczeń, a w dwóch przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne ze względu na zły stan techniczny pojazdów.
Akcja miała na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pasażerów oraz eliminowanie z ruchu niesprawnych pojazdów i nieodpowiedzialnych kierowców.
Funkcjonariusze przypominają, aby:
– podróżować zawsze z zapiętymi pasami bezpieczeństwa,
– upewnić się, że kierowca posiada wymagane uprawnienia i dokumenty,
– zwracać uwagę na stan techniczny pojazdu przed rozpoczęciem podróży,
– unikać korzystania z przewozu, co do którego istnieją wątpliwości co do legalności usługi,
– informować bliskich o planowanej trasie i przewidywanym czasie przyjazdu,
– w przypadku niepokojących sytuacji natychmiast kontaktować się z numerem alarmowym 112.
(foto: KMP Płock)