Bezpieczeństwo w święta pod lupą policji. Ponad 500 interwencji w regionie płockim
Zredagował(a) Tomek Gorczyca on 29 grudnia 2025
Okres świąteczny dobiega końca, a płoccy policjanci przez cały ten czas czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta i powiatu. W trakcie świąt oraz minionego weekendu funkcjonariusze podjęli ponad 500 interwencji. Najczęściej dotyczyły one zakłóceń porządku publicznego, interwencji domowych, spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz kontroli drogowych.
Pomimo trudnych warunków atmosferycznych większość kierowców zachowała rozsądek na drodze. Niestety nie udało się całkowicie uniknąć zdarzeń. Od Wigilii na drogach miasta i powiatu płockiego doszło do 34 kolizji oraz jednego wypadku.
Policjanci zatrzymali również trzech nietrzeźwych kierujących. W Chylinie 50-letni kierowca miał blisko trzy i pół promila alkoholu, w Gąbinie 39-latek prowadził pojazd mając ponad dwa promile i sądowy zakaz, a w Płocku zatrzymano 47-latka z ponad promilem alkoholu w organizmie.