Site icon KRDP – Pogodnie każdego dnia

Kolejna grupa Repatriantów z Kazachstanu zamieszkała w Domu Polonii w Pułtusku

Kolejna grupa repatriantów z Kazachstanu zamieszkała w Domu Polonii w Pułtusku. To Polacy, którzy wrócili do Ojczyzny nawet w czwartym pokoleniu – powiedział nam Michał Kisiel dyrektor Domu Polonii. Ich pierwszym wspólnym spotkaniem była Wigilia i Święta Bożego Narodzenia.

https://krdp.fm/wp-content/uploads/2026/01/01repatranci-_kisiel1901.mp3?_=1

Mimo tysięcy kilometrów od Ojczyzny, tradycje Polaków przetrwały – podkreśla Michał Kisiel.

https://krdp.fm/wp-content/uploads/2026/01/02repatranci-_kisiel1901.mp3?_=2

Repatrianci, po okresie adaptacyjnym w Domu Polonii w Pułtusku, otrzymaniu polskich dokumentów rozpoczną, przy wsparciu władz polskich poszukiwanie pracy i miejsca stałego zamieszkania w Polsce.

Foto: Dom Polonii w Pułtusku

Exit mobile version