Kolejna grupa repatriantów z Kazachstanu zamieszkała w Domu Polonii w Pułtusku. To Polacy, którzy wrócili do Ojczyzny nawet w czwartym pokoleniu – powiedział nam Michał Kisiel dyrektor Domu Polonii. Ich pierwszym wspólnym spotkaniem była Wigilia i Święta Bożego Narodzenia.
Mimo tysięcy kilometrów od Ojczyzny, tradycje Polaków przetrwały – podkreśla Michał Kisiel.
Repatrianci, po okresie adaptacyjnym w Domu Polonii w Pułtusku, otrzymaniu polskich dokumentów rozpoczną, przy wsparciu władz polskich poszukiwanie pracy i miejsca stałego zamieszkania w Polsce.
Foto: Dom Polonii w Pułtusku

