Miasto zakończyło budowę nowych dróg dojazdowych do Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Powstała cała infrastruktura – powiedział KRDP Krzysztof Kosiński prezydent miasta.
Drogi prowadzą do Szpitala, ale także do nowych bloków w tym rejonie miasta – podkreśla prezydent.
Obie drogi poprowadzą do szpitala od strony ul. Pułtuskiej oraz od ul. Opinogórskiej. Nowa infrastruktura umożliwi bezpieczne i sprawne dotarcie karetek pogotowia do lecznicy. Ułatwi komunikację m.in. mieszkańcom licznych budynków wielorodzinnych w tym transport dzieci do pobliskiej szkoły.
Przypomnijmy, w 2025 roku nowe oblicze zyskały także: ul. Śmiecińska, Nadrzeczna, Dolna. Powstały kolejne miejsca parkingowe, nowe oświetlenie drogowe wymiana lamp na energooszczędne i rozbudowa miejskiego monitoringu, aby w mieście było bezpieczniej.
Na zaawansowanym etapie prac są kolejne inwestycje:
– Przedłużenie alei Unii Europejskiej,
– Modernizacja ul. Szwanke,
– Budowa ul. Fabrycznej,
– Strefa park&ride przy dworcu PKP Przemysłowy,
– Budowa nowego mostu na Łydyni w ul. Agustiańskiej.
Wszędzie tam powstają kolejne kilometry ścieżek dla rowerzystów!
Foto: UM Ciechanów

