O kolejne punkty z Górnikiem

Zredagował(a) on 11 marca 2024

Przed nami kolejne spotkanie w Fortuna 1 Lidze! Tym razem w ramach 23. kolejki Nafciarze podejmą Górnik Łęczna. Początek już dziś o 18:00.

W poprzedniej kolejce Górnik rozgrywał derby Lubelszczyzny, w których zremisował 1:1 na własnym terenie z Motorem Lublin, co oznacza, że na wiosnę wciąż pozostaje niepokonany. Wcześniej Zielono-Czarni zremisowali 0:0 z Miedzią Legnica, pokonali 2:0 GKS Tychy i 1:0 Chrobry Głogów. Łącznie w trwających rozgrywkach odnieśli 8 zwycięstw, 11 remisów i 3 porażki, co złożyło się na 35 punktów o 1 więcej od Nafciarzy i 7. miejsce w tabeli. Ich bilans bramkowy to 22:19, a najlepszym strzelcem zespołu z dorobkiem 5 trafień jest Egzon Kryeziu. Jeżeli chodzi o najlepszych asystujących, po dwa ostatnie dogrania zaliczyli Adam Deja, Marcin Grabowski i Paweł Żyra. Aż 14, najwięcej w lidze, czystych kont w tym sezonie zachował bramkarz Górnika Maciej Gostomski.

Zimą zespół z Łęcznej zasilił doskonale nam znany Damian Warchoł. 28-latek rozegrał 39 meczów i strzelił 10 bramek dla Wisły Płock w poprzednich dwóch sezonach PKO BP Ekstraklasy, a minionej jesieni był wolnym zawodnikiem. Poza nim wypożyczony z Wisły Kraków został 23-letni macedoński pomocnik Enis Fazlagic.

Warchoł nie jest jedyną znaną nam twarzą, bowiem jeszcze niedawno w niebiesko-biało-niebieskiej koszulce mogliśmy oglądać Damiana Zbozienia, który w pierwszej połowie tego sezonu był jednym z podstawowych graczy Górnika, natomiast wobec dokuczającej mu na początku wiosny kontuzji do składu wskoczył i dobrze pokazał się Jakub Bednarczyk.

Jesienią w Łęcznej gospodarze wygrali 1:0 po golu Marko Roginicia z 6. minuty meczu.

Jeżeli chodzi po poprzednie spotkanie pomiędzy naszymi klubami w Płocku, miało ono miejsce 6 marca 2022. Kibice zgromadzeni na będącym w budowie stadionie przy Łukasiewicza 34 obejrzeli pokaz piłkarskiej magii w wykonaniu Mateusza Szwocha i Rafała Wolskiego, na taki sam pokaz liczymy dzisiaj.