Płoccy siatkarze kontynuują bój o 2 ligę

Zredagował(a) on 15 kwietnia 2024

Duży sukces płockiej drużyny w miniony weekend. Zawodnicy KPSu Płock pojechali do Łodzi na turniej półfinałowy w walce o awans do 2 ligi centralnej. Emocji nie brakowało. Mieli do rozegrania 3 mecze. W piątek w Łodzi płocczanie zagrali z AZS UWM Olsztyn. Nasi zawodnicy wygrywają 3:0 i mimo, że wynik tego nie pokazuje to mecz nie należał do tych z gatunku łatwych. MVP spotkania został Grzegorz Szumielewicz. Drugiego dnia mierzyły się ze sobą dwa niepokonane jak dotąd zespoły czyli KPS i Resursa. Mecz był długi i wymagający. Płocczanie wyszli pierwsi na prowadzenie wygrywając pierwszego seta, później dwa sety padły łupem rywala i w czwartym to znowu my wygrywamy i doprowadzamy do tie-breaka, w którym to nasi przeciwnicy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść 16:14 i wygrywają w całym spotkaniu 3:2.
Ta porażka sprawiła, że KPS musiał wygrać kolejny mecz. Na szczęście w niedzielę poszło dość gładko. Pokonujemy drużynę z Białegostoku 3:0. MVP meczu został Wojciech Wachowicz. Dodatkowo układ tabeli pozwolił płocczanom awansować z pierwszego miejsca w tabeli. Meldujemy się w turnieju finałowym! Turnieje finałowe zaplanowano w dniach 26-28 kwietnia. KPS zagra w Bolesławcu z BTS Elektros Bolesławiec, Klima Błażowa i SST Lubcza Racławówka.